Semercioğlu İlk Soğuk Baskı Naturel Sızma Zeytinyağı 5 Lt Teneke | Gurmelon
  • Semercioğlu İlk Soğuk Baskı Naturel Sızma Zeytinyağı 5 Lt Teneke | Gurmelon
  • Semercioğlu İlk Soğuk Baskı Naturel Sızma Zeytinyağı 5 Lt Teneke | Gurmelon
  • Semercioğlu İlk Soğuk Baskı Naturel Sızma Zeytinyağı 5 Lt Teneke | Gurmelon
  • Semercioğlu İlk Soğuk Baskı Naturel Sızma Zeytinyağı 5 Lt Teneke | Gurmelon

Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı 5 Lt Teneke

2.095,00 TL
Vergi dahil

Semercioğlu Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağımız genellikle Avcılar, Dereli ve Altınoluk civarındaki, Kaz Dağlarının denize bakan yüzündeki zeytinliklerdeki yeşil ve pembe renkteki zeytinlerin Ekim - Kasım aylarında toplanarak elde edilir.

Adet
Üzgünüz, bu ürünümüz çok talep gördüğünden hemen tükendi!

Sağlıklı, güvenilir alışveriş Sadece Ankara içi dağıtım 120TL üzeri ücretsiz teslimat

Aynı gün teslim

WhatsApp Sipariş Hattı Telefon Sipariş Hattı

İnsan beslenmesinde en sağlıklı bitkisel yağ zeytinyağıdır. Oleik asit bileşiminde bulunan yağ asitlerinin ana bileşenini oluşturur. Oleik asit miktarı zeytinyağının kalitesini belirler. Bu oran ne kadar yüksek ise zeytinyağı o kadar kalitelidir. Oleik asit miktarı zeytinin çeşidine göre, yetiştiği coğrafyaya göre ve mevsim şartlarına göre değişiklik gösterir. Sıcaklığın yüksek olduğu yıllarda ve bölgelerde bu miktar düşmektedir. Bulunduğumuz Edremit Körfez bölgesi bu bakımdan en iyi bölgelerden biridir. Bu yüzden sıktığımız zeytinlerin oleik asit miktarı mevsimin gidişatına göre %71 - %83 arasında olmaktadır.

Kaliteyi etkileyen bir diğer önemli özellikte iyi tarım ile üretilmiş zeytinlerin, doğru teknoloji ve süreçlerden geçmesidir. Hasadı yapılan zeytinler en kısa sürede fabrikamıza ulaşır ve hiç beklemeden 27oC derecenin altında sıkılır. Soğuk sıkım sayesinde yağ asitlerinin yapısında bozulmalar olmaz ve içeriğindeki esansiyel bileşenler korunmuş olur.

Mevsimsellik, yakarlık ve acılık bakımından son derece dengeli bir yapıya sahip olan zeytinyağlarımız çok geniş bir damak tadına hitap etmektedir. Pişireceğiniz yemeklerde veya çiğ olarak tüketimde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Yapacağınız en lezzetli çorbalarda, etli yemeklerde, zeytinyağlılarda, soslarda, mezelerde, böreklerde, kurabiyelerde, tatlılarda, kullanabilmenizin yanı sıra kızartmalarda da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Diğer rafine tohum yağlarının kritik sıcaklık derecesi 182C derece iken, rafine zeytinyağlarının kritik sıcaklık derecesi 220C derecedir.

Semercioğlu Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı 5 Lt Teneke

Yeşil tenekelerdeki bu yağımıza ilk soğuk baskı zeytinyağı da diyebilirsiniz. Bu zeytinyağımız erken dönem zeytin meyvelerinin kabukları henüz yeşil-sarı-pembe renkte iken iyi tarım ile toplanması ve işlenmesi sonucu elde edilen zeytinyağlarıdır. Fenol miktarları daha yüksektir, bu nedenle duyusal olarak daha acı ve yakardır. Klorofil miktarı yüksek olduğu için zeytinyağı rengi daha yeşildir. Çiğ tüketimi daha lezzetlidir.

İçindekiler:
Özenle seçilmiş zeytinlerimizden üretilmiştir.

Muhafaza ve Saklama Koşulları:
Işıktan koruyunuz. Serin yerde kapağı kapalı olarak saklayınız.
Atık yağları lavabo veya su, toprak gibi alıcı ortamlara dökmeyiniz.
Zeytinyağı soğuk da muhafaza edildiğinde donar. Tekrar çözülmesi kaliteyi etkilemez.

ZYAG004
chat Yorumlar (0)
Henüz kullanıcı değerlendirmesi yok.