Semercioğlu Soğuk Sıkım Naturel Sızma Zeytinyağı 5 Lt Teneke | Gurmelon
  • Semercioğlu Soğuk Sıkım Naturel Sızma Zeytinyağı 5 Lt Teneke | Gurmelon
  • Semercioğlu Soğuk Sıkım Naturel Sızma Zeytinyağı 5 Lt Teneke | Gurmelon
  • Semercioğlu Soğuk Sıkım Naturel Sızma Zeytinyağı 5 Lt Teneke | Gurmelon
  • Semercioğlu Soğuk Sıkım Naturel Sızma Zeytinyağı 5 Lt Teneke | Gurmelon

Soğuk Sıkım Natürel Sızma Zeytinyağı 5 Lt Teneke

1.995,00 TL
Vergi dahil

Semercioğlu Soğuk Sıkım Natürel Sızma Zeytinyağımız olgun tadlar arayan tüketicilerimize hitap eder. Edremit Körfezi zeytinlerinin olgunlaştığı dönemde dalından toplanarak elde edilen, rengi altın sarısı, tadı son derece hoş ve yumuşak, asiditesi maximum 0.8 dizem'dir.

Adet
Üzgünüz, bu ürünümüz çok talep gördüğünden hemen tükendi!

Sağlıklı, güvenilir alışveriş Sadece Ankara içi dağıtım 120TL üzeri ücretsiz teslimat

Aynı gün teslim

WhatsApp Sipariş Hattı Telefon Sipariş Hattı

İnsan beslenmesinde en sağlıklı bitkisel yağ zeytinyağıdır. Oleik asit bileşiminde bulunan yağ asitlerinin ana bileşenini oluşturur. Oleik asit miktarı zeytinyağının kalitesini belirler. Bu oran ne kadar yüksek ise zeytinyağı o kadar kalitelidir. Oleik asit miktarı zeytinin çeşidine göre, yetiştiği coğrafyaya göre ve mevsim şartlarına göre değişiklik gösterir. Sıcaklığın yüksek olduğu yıllarda ve bölgelerde bu miktar düşmektedir. Bulunduğumuz Edremit Körfez bölgesi bu bakımdan en iyi bölgelerden biridir. Bu yüzden sıktığımız zeytinlerin oleik asit miktarı mevsimin gidişatına göre %71 - %83 arasında olmaktadır.

Kaliteyi etkileyen bir diğer önemli özellikte iyi tarım ile üretilmiş zeytinlerin, doğru teknoloji ve süreçlerden geçmesidir. Hasadı yapılan zeytinler en kısa sürede fabrikamıza ulaşır ve hiç beklemeden 27oC derecenin altında sıkılır. Soğuk sıkım sayesinde yağ asitlerinin yapısında bozulmalar olmaz ve içeriğindeki esansiyel bileşenler korunmuş olur.

Mevsimsellik, yakarlık ve acılık bakımından son derece dengeli bir yapıya sahip olan zeytinyağlarımız çok geniş bir damak tadına hitap etmektedir. Pişireceğiniz yemeklerde veya çiğ olarak tüketimde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Yapacağınız en lezzetli çorbalarda, etli yemeklerde, zeytinyağlılarda, soslarda, mezelerde, böreklerde, kurabiyelerde, tatlılarda, kullanabilmenizin yanı sıra kızartmalarda da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Diğer rafine tohum yağlarının kritik sıcaklık derecesi 182C derece iken, rafine zeytinyağlarının kritik sıcaklık derecesi 220C derecedir.

Semercioğlu Soğuk Sıkım Natürel Sızma Zeytinyağı 5 Lt Teneke

Sarı tenekelerdeki bu yağımıza kısaca klasik sızma zeytinyağı da diyebilirsiniz. Bu zeytinyağımız olgunluk evresi 4 ve daha sonraki dönemlerde iyi tarım ile toplanan zeytinlerden elde ettiğimiz yağlarıdır.

Bu dönemde zeytin meyveleri; olgunlaştığı, kabuk renkleri siyahlaştığı ve tatlandığı için duyusal olarak daha az acı ve daha az yakardır. Klorofil miktarı azaldığı için zeytinyağı rengi açık yeşil – sarıya doğru dönmüştür.

Soğuk Sıkım Natürel Sızma Zeytinyağımız daha dengeli ve daha geniş damak tadına hitap eder ve çiğ olarak tüketebilmenizin yanı sıra pişireceğiniz yemeklerin yapımında da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

İçindekiler:
Özenle seçilmiş zeytinlerimizden üretilmiştir.

Muhafaza ve Saklama Koşulları:
Işıktan koruyunuz. Serin yerde kapağı kapalı olarak saklayınız.
Atık yağları lavabo veya su, toprak gibi alıcı ortamlara dökmeyiniz.
Zeytinyağı soğuk da muhafaza edildiğinde donar. Tekrar çözülmesi kaliteyi etkilemez.

ZYAG003
chat Yorumlar (1)
Ürün Puanı
Henüz kullanıcı değerlendirmesi yok.