Lütfen satın aldığınız ürünleri görevlimizin yanında kontrol ederek teslim alınız. Ürünlerde bir kusur görmeniz durumunda lütfen teslim almayınız ve açıklamasını teslimat görevlimize belirtiniz. Aksi takdirde teslimat görevlimizden teslim aldığınız ürünü kabul etmiş sayılırsınız ve iadesi söz konusu olamaz.

Bunların dışında satın aldığınız ürünlerle ilgili bir şikâyetiniz olduğunda, teslim aldığınız günden itibaren 3 gün içerisinde info [@] gurmelon.com’a mail atarak ya da 0506 891 8888 telefon numarasını hafta içi 10:00-17:00 saatleri arasında, Cumartesi günleri ise 10:00-14:00 saatleri arasında arayarak şikayetinizi bize memnuniyetle bildirebilirsiniz. Pazar günleri telefon görüşmesi yapılmamaktadır. Çalışma saatleri içerisinde Whatsapp destek hattı üzerinden bizlere ulaştığınız takdirde de hasarlı ürün/iade talebi işlemleri en kısa sürede işleme alınır. Çalışma saatleri dışında gerçekleşen talepler bir sonraki gün işleme alınabilecektir.

Eğer iade sebebiniz bizden kaynaklı ise her hangi bir teslimat ücreti talep edilmeksizin dağıtım ekiplerimiz tarafından ürün(ler) adresinizden teslim alınacaktır ve aşağıda belirtilen iade şartlarına uyulduğu takdirde alışverişin ödemesi kapıda nakit olarak yapıldıysa aynı şekilde geri ödemesi kapıda personelimiz tarafından nakit olarak yapılacaktır, kredi kartı veya havale/eft aracılığıyla yapılan ödemeler ise aynı kanal yoluyla 7-15 gün içerisinde geri ödenecektir.

Eğer iade sebebiniz sizden kaynaklı ise yürürlükte olan teslimat ücreti tarafınızdan talep edilecektir. Alışverişinizi kapıda nakit olarak yaptıysanız teslimat ücretini iade edeceğiniz ürün ile birlikte adresinize gelen dağıtım personelimize ödemelisiniz aksi durumda iade edilecek ücretten teslimat ücreti düşülerek geri ödeme yapılacaktır. Alışverişinizi kredi kartı veya havele/eft aracılığıyla yaptıysanız aşağıda belirtilen iade şartlarına uyulduğu takdirde 7-15 gün içerisinde aynı kanal yolu ile geri ödemeniz yapılacaktır.

İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.


Genel iade şartları şunlardır:


•    İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
•    Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, tekrar satıla bilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilemez.
•    İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe/not göndermeniz gerekmektedir.
•    İade etmek istediğiniz ürün/ürünler ayıplı ise ürünü dağıtım görevlimizin yanında kontrol ederek tutanak tutturmanız ve teslim almamanız gerekmektedir. Bu takdirde teslimat ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise teslimat ücreti ALICIYA aittir.